Що ж таке гумування (або обрезинування) і в чому його переваги та необхідність для промислових підприємств? Гумування – це процес нанесення гуми на інші поверхні. Найчастіше під гумуванням мається на увазі нанесення гуми на металеві поверхні: ролики, барабани, вали, інше.
Хтось, можливо, подумає, а навіщо витрачати на це гроші, якщо можна обійтися просто металом? Основні переваги покриття металевих деталей гумою полягають у наступному:
У металу підвищиться термін життя і гума захистить його від корозії, що є найголовнішим фактором (довше служить менше платиш)
Це підвищить ККД (припустимо при нанесенні гуми на рухомі частини, що стикаються) так як збільшить зчеплення
Знизить рівень шуму при роботі конвеєра погодьтеся приємніше працювати коли навколо більш-менш тихо.
Гумування складається з наступних етапів:
Очищення виробу до металу;
Відновлення пошкоджених ділянок, проточування, центрування та балансування валів (усунення вібрації, биття);
Нанесення клейового шару;
Вулканізація виробу;
Хутрообробка виробу – шліфування шару гуми;
Контроль якості – перевірка матеріалів, що використовуються при вулканізації, перевірка готового виробу за допомогою приладу контролю якості вулканізації.
На сьогоднішній день постійними клієнтами є заводи з конвеєрними лініями. Гумування стало дуже важливою галуззю машинобудування в наші дні все більше компаній спеціалізуються на цьому і все більше заводів вдаються до їх послуг. Навіщо потрібне гумування і чому воно актуальне? Я думаю всі хто прочитав цю статтю отримали відповідь на це питання.