Ущільнювальні пристрої, наприклад гумові ущільнення, виконують функцію запобігання або зменшення течій рідини і газу, створюючи перешкоду в місцях з’єднань різних механізмів і деталей.
Історія виробництва
У 1839 р. винахідник Чарльз Гудьїр вивів спосіб стабілізації каучуку шляхом обробки сіркою та подальшим нагріванням. Метод назвали вулканізацією, а продукт – гумою. З цього моменту гума стала широко використаним матеріалом у виготовленні різних видів товару. Найбільш популярними стали всілякі гумові ущільнення, товари у сфері електроізоляції. Поширення у виробництві також отримало гумування (тобто покриття гумою різних поверхонь, як правило металевих). Після того, як світ повсюдно почав впроваджувати гуму, а плантації каучуку належали монополіям, виникла нагальна потреба у заміні традиційної сировинної бази для виробництва гуми. Внаслідок було придумано штучне виготовлення каучукоподібної маси, що здешевило виробництво гумових деталей та забезпечило сировинну базу для гумової продукції.
Застосування
Гумові ущільнення мають величезний спектр використання. Головним чином – це виготовлення ущільнювачів для дверей, склопакетів, перегородок, вікон, вентильованих фасадів, а також зимових садів, теплиць, оранжерів та вітражів. Варто відзначити також виготовлення гумових ущільнювачів для міжпанельних стиків, ізотермічних автофургонів, скла, світлових приладів, дверей в автомобілях, громадському транспорті, залізничних вагонах. Також широко виробляються ущільнювачі для воріт та вхідних металевих дверей, ущільнювачі сантехнічного та багатьох інших призначень.